Во моментов е поставено на Индекс
Во моментов е поставено на Следење
  • DPF алтернативи нуди ОЕМ одобрени пневматски, услуги за печење и целосни реставрации на DPF. Најдобар избор на Америка да го задржи работењето на DPF почисто подолго.

    Локации на услуги или повик за понуда 833.373.2583 лок: 0

Зошто да изберете алтернативи на DPF?

DPF Алтернативите имаат локации што се отвораат месечно со обучени и сертифицирани професионалци од DPF.

Willе исчистиме или вратиме кои било DPF системот ќе сака нова состојба со загарантирани резултати на дел од новата цена. Покрај нашите услуги DPF, ние исто така нудиме DOC (Катализатор на дизел оксидација), SCR (Селективно намалување на катализаторот) и EGR (Рециркулација на издувните гасови) чистење и реставрација. 833.373.2583 лок: 0

  • 1 марка, 1 име, иста услуга, иста опрема = постојаност во услугата и квалитетно ниво на целата територија на земјата
  • Пресврт од 24 до 48 часот
  • Бесплатно подигање и достава
  • Загарантирани резултати или не плаќате

Загарантирани резултати заштедени стотици, илјадници или милиони во замените на DPF. Со достапни опции за гарантирање 3mo, 6mo, 1yr и доживотна гаранција. Ајде доживејте ја разликата. Ние сме најдобриот избор на Америка за чистење и реставрација на DPF. 833.373.2583 лок.0

Зошто е важно чистењето на DPF (филтер за честички на дизел)?

Чистењето и одржувањето на DPF правилно по 1-ви пат ќе ве спречи од исклучително скапи и несакани дефекти. Сега повеќе од кога било, ако правилно го одржувате системот DPF, лесно можете да избегнете катастрофални неуспеси кои се движат од 10,000 30,000 до 100 XNUMX УСД. Без шега. Не биди оваа личност. Овде, во алтернативите DPF, нашата опрема, процес и сопственото решение SLXNUMX ќе ги врати DPF во OEM спецификациите. Нашата гаранција е неспоредлива и најдобра во индустријата. Willе ве спасиме од многу лоши денови на DPF. 833.373.2583 лок.0

Зошто е важно чистењето на DOC (катализатор на оксидација на дизел)?

DOC (катализатор на оксидација на дизел) е од витално значење за правилната функција на DPF. Седи директно низводно од DPF. Ако не се сервисира правилно истовремено со DPF- може предвремено да го приклучи DPF. Звучи комплицирано? Дозволете ни да објасниме. Ако DOC има акумулација на саѓи и инсталирате нов DPF или исчистен DPF за тоа прашање, втората кога ќе го вклучите моторот, целата саѓи од DOC ќе влезе директно во DPF што ќе предизвика DPF да се врати назад. Ова е само една од многуте причини во оваа индустрија што клиентите доживуваат проверка на светлата на моторот, мала слаба моќност и дополнителни трошоци кратко време по замена или услуга на DPF. Тоа е огромна главоболка за сите нас! Верувај ми. Вие не би смениле пелена на бебето и не би ја избришале зад неа, нели? Се надевам дека не. Не чистете, враќајте или заменувајте го DPF без да го сервисирате DOC. Донесете и DPF и DOC и ние ќе се погрижиме тие да бидат вратени во OEM спецификациите. 833.373.2583 лок.0

Зошто е важно чистењето на SCR (Селективно намалување на катализаторот)?

Ова е незгодно. SCR (Селективно намалување на катализаторот) предизвикува сериозни проблеми низ целата земја. Кои ги чинат сопствениците милијарди долари во дијагностика и замена за SCR. SCR седи низводно од DPF. Обично ориентацијата за после третман е како што следува: DOC, DPF и SCR. Веќе некое време и сè уште до денес луѓето велат: „Не можете да исчистите SCR“. Нема да кажеме дека не се во право и нема да кажеме дека сме во право. Она што ќе го кажеме е - имаме сервисирани печки полни со илјадници SCR системи со голем успех, вклучувајќи ги и системите Детроит 1box. Не само што нашиот процес може да ги отстрани кристализираните наслаги на DEF што ја попречуваат правилната дистрибуција на издувните гасови (со што ќе му помогнеме на катализаторот да го намали (NOX) на скоро нула од опашката), можеме да го сториме тоа без да му наштетиме на самиот катализатор. Пред да го замените SCR за 5,000 долари или повеќе, јавете ни се. Ние ќе го вратиме на спецификациите за OEM или едноставно не плаќате. 833.373.2583 лок.0

Ние ги сервисираме DPF системите:

Cummins DPF, Volvo DPF, Mac DPF, Detroit DPF, Ford DPF, Dodge DPF, Duramax DPF, Kubota DPF, John Deer DPF, Caterpillar DPF, Hino DPF, Isuzu DPF, Huss DPF, Perkins DPF, BMWS DPF, Mercedes DPF, JCB DPF, Hatz DPF, Doosan DPF, Roadwarrior DPF, Skyline DPF, Dinex DPF, Durafit DPF, Maxfilter DPF

Не го гледате вашиот DPF? Ние сè уште го чистиме. 833.373.2583 лок.0

Индустрии кои ги сервисираме:

Рударство DPF, градежништво DPF, земјоделство DPF, транзит DPF, OTR DPF, патник за лесна / средна и тешка DPF. Не ја гледате вашата индустрија? Ние сè уште го сервисираме. Повик за понуда. 833.373.2583 лок.0

~ Извршете почисто подолго ~

ПРОЧИТАЈТЕ ШТО ВЕКАТ НАШИТЕ КОРИСНИЦИ ЗА НАС :

Неверојатни услуги се спуштаат

„Сè што имам да кажам е WOW. Бидејќи започнавме да користиме алтернативи на DPF, заштедуваме и додаваме на нашата крајна линија. Цените на алтернативите на DPF се најдобри, плус подигнување и испорака - само неверојатна услуга се спушта. Letе ги известиме сите за вас и вашите неспоредливи услуги. Благодарам уште еднаш."

Промена на играта

„DPF Alternatives ја менува играта во чистењата на филтрите DPF. Не можев да бидам посреќен. Имам 12 икс сите со филтри. Мојата флота е надвор од Атланта, а DPF алтернативи надвор од Комерц Сити, Колорадо ќе ги добие сите мои чистења додека моите камиони се вртат низ Колорадо. Никогаш нема да се вратам на типот на чистење што го правев порано “.

Мојот камион работи одлично !!!

„Имам Форд Ф2008 од 350 година. DPF се вклучи. Го однесов кај продавачот, откако чекаа една недела, тие го вовлекоа мојот камион внатре. Ми рекоа дека мојот катализатор е распукан и треба да се замени, а исто така и DPF беше приклучен и требаше да се замени. Meе ме чинеше скоро 4 илјади УСД од вратата. Добив на Интернет и ги истражував моите опции. Кратка приказна, тој го исчисти мојот DPF, го исчисти мојот катализатор - истиот што дилерот рече дека е распукан и треба да се замени. Бев надвор од вратата под 1000 долари дури и со некои додатоци што ги натерав да направам. И мојот камион работи одлично !!! “

Керамиката беше како нова

„Морам да признаам, бев малку скептичен во врска со вашата опција за ултразвучно чистење на филтерот за честички дизел. Но, откако го сторив тоа, не можев да бидам посреќен. Никогаш не сум се вратил DPF на овој чист начин, керамиката беше како нова, точно како што рековте. Од кога почнавме да ја користиме вашата услуга, нашите камиони не се обновуваат скоро исто толку и траат многу подолго од првичните чистење што ги правев. Благодарам уште еднаш."

DPF алтернативи

База на податоци за усогласеност ЕПА

DPF Алтернативна база на податоци EPA
Во текот 65

Локации на услуги и друго отворање секој месец

DPF Реставрации

Услуги DPF

Ултразвучно чистење на DPF = Супериорни решенија за емисии
 
 

Делови

DPF алтернативи е вашиот добавувач на делови за последователни струи
 

Алтернативи на DPF : Утре почист

Филтерот за честички за дизел на вашето возило помага во заштитата на животната средина, а нашиот сопствен процес на чистење со Ултразвучен DPF го штити вашиот паричник. Нашата ултразвучна услуга за чистење DPF е единствениот докажан метод за темелно чистење на секоја ќелија во DPF за да се допадне новата состојба. Системот за чистење на DPF Alternatives ги намалува трошоците со продолжување на корисниот век на траење на вашите филтри. Ние сме толку сигурни во нашата технологија, што им нудиме на нашите клиенти никаква мака, водечка во индустријата, гарантирано работење од една година.

Нашиот супериорен процес на чистење ги враќа компонентите на спецификациите на ОЕ; гарантирајќи подобра потрошувачка на гориво и покорисен век на траење од секој DPF филтер. Нашиот докажан метод на ултразвучно чистење користи звучни бранови со висока фреквенција со милиони импулси во секунда за разградување на вградената саѓи и пепел. Нашиот специјално формулиран раствор ги исфрла честичките и ги спречува да се лепат на cellидовите на клетките. DPF алтернативи нуди врвни услуги за чистење DPF како алтернатива на скапите замени на OEM.

- Опрема за чистење дизајнирана да одржува почисто работење на DPF подолго -

Доживотна гаранција за електрични компоненти: 100% финансирање за квалификувани купувачи

Цената на пакетот опрема од ниска до висока. Сите пакети ќе ви овозможат да ги вратите DPF во скоро нова состојба. Јавете се за детали 833.373.2583 лок.0.

Пакет за удар и печење на ниво на влез 10,500.00 УСД

Комплетни пакети за реставрација         
$ 41,447.90 $ 43,447.90 $ 43,693.15 $ 54,662.90*Најпопуларни $ 67,187.00 $ 75,761.00 $ 96,810.90

Исцрпувач на филтерот DPF
Брзина станици DPF
Станица за флеш DPF
Клупа за проток на DPF
Ултразвучно чистење DPF

Дознајте за DPF алтернативи Чистење и реставрација на филтрите

WATCH

Видеа